Як швидше прокидатися вранці, або 5 ароматів, що бадьорять
Добрий сонний ранок! Як швидше прокинутися: не просто розплющити очі та ще півгодини ходити на автопілоті, а розбудити все тіло та свідомість? У цьому допоможе... ні, не кава. І навіть не ранкова зарядка, хоча її ефективність поза сумнівами. Ранок стане бадьорішим з відповідними ароматами. Наповніть свій будинок, а особливо ванну та кухню ароматами, які пробуджують, вселяють оптимізм та енергійність. Які ж запахи виконують ці функції? Фахівці інтернет-магазину натуральних ароматизаторів «Scents» зібрали кращі та яскраві аромати для ранку.
Імбир
Корінь імбиру здатний на дива: з ним відкривається друге дихання, він розганяє обмін речовин, усуває сонливість, вселяє оптимізм і сили. Це натуральний імуностимулятор. Ефірна олія імбиру – антидепресант, створений самою природою. Ефір має і антисептичні властивості, що актуально в пору холодів і вогкості (коли віруси кишать у приміщенні).
Способи застосування імбирної олії:
- для інгаляції знадобиться 1-2 краплі масла;
- для прийняття розслаблюючої ванни – 3-4 краплі;
- для аромалампи – 2-3 краплі.
Використовуючи імбир в аромалампі, рекомендуємо змішати аромат з базиліком, пачулі, бергамотом чи лемонграсом.
Розмарин
Аромат розмарину м'який, обволікаючий, але з яскравими нотками. Це зігріваюча ефірна олія, яку використовують, щоб підвищити концентрацію свідомості. Ідеальний варіант, якщо потрібно терміново привести і мозок, і тіло в бойову готовність. Зазвичай розмарин використовують при стресах. Розмарин – помічник тим, у кого вранці набрякають ноги.
Як застосовувати масло розмарину:
- для суміші в аромалампу необхідно кілька крапель – 1-3 буде достатньо;
- у ванну додають близько 5 крапель;
- щоб додати масло розмарину в гель для душу або шампунь, візьміть 1 краплю на 15 г засобу.
Перед додаванням олії до косметичних засобів проведіть алергічну пробу: нанесіть олію на тильну сторону долоні на 15-30 хвилин. Немає роздратування, сверблячки і плям? Чудово! Сміливо використовуйте цей аромат.
М'ята
Прямо з ранку болить голова? Мало поспали чи у вас проблеми з тиском? Кілька крапель ефірної олії м'яти приведе вас у тонус. М'ята покращує кровообіг та нормалізує тиск. Її приємний запах підвищує продуктивність роботи мозку. Як правильно використовувати м'ятний ефір:
- для боротьби з головним болем, розітріть краплю ефіру на скронях, потилиці і на лобі;
- для аромалампи знадобиться 3-5 крапель масла;
- для ванни потрібно 4-5 крапель;
- для додавання до косметичних засобів – крапля на 15 г речовини.
Ефірна олія м'яти – унікальний продукт, який також використовують для розслаблення. Все залежить від пропорцій, тож будьте точні.
Цитрусові аромати
Мандарин, грейпфрут або лимон – не важливо. Будь-який запах цитрусових дає потужний заряд бадьорості та позитиву на весь день. Додайте в чай шматочок лимона і ви відчуєте, як ваше тіло наповнюється енергією. Ефірні олії цитрусових позбавляють від головного болю та целюліту. Завдяки їм розганяється метаболізм, також олії використовують у догляді за обличчям.
Як застосовувати цитрусове масло:
- для аромалампи знадобиться 4-6 крапель;
- для ванни – 5-6 крапель;
- для масажної арома суміші візьміть 8-10 крапель на 20 г масажного крему.
Майте на увазі, що ефірну олію апельсина, лайма та інших цитрусів краще не наносити на шкіру, якщо ви збираєтеся засмагати.
Хочете максимально спростити сеанси ароматерапії? Поставте у ванній або кухні аромадифузор з відповідним ароматом. Така пахучка забезпечить фонову ароматизацію протягом 3-6 місяців.